Lurad på flera 1000 kronor???

Jag kan verkligen vara en sån där lättlurad person, lite för lättlurad ibland tror jag, jag menar, nyss när jag satt på instagram och spanade lite så kom det upp en helt fantastisk deal från HM, där dem, nu till första advent sålde ut presentkort värda 499kr för 19kr. Wow! Vilken deal! tänkte jag och klickade lätt i mina uppgifter, det fanns endast två presentkort kvar så jag tänkte glatt, jag får nog inget. Sedan stod det där på skärmen, ditt köp har godkänts och skickas nu till dig via post.
När jag såg annonsen så var den annonserad under HMs egna sida, vilket kändes sant, men nu så är jag osäker, tänk om jag blir lurad på flera 1000kronor även om jag nu kan se att det bara är draget 19kr, men tänk om. Tänk om jag inte får mitt presentkort, tänk om jag har blivit lurad!! Visst, 19kr är inte mycket, men ändå... Visst låter inte detta lite för bra för att vara sant? Så nu får vi se om jag får mitt presentkort eller inte, jag lovar att hålla er uppdaterade.
Har ni blivit lurade på detta sätt någon gång?
Jag hoppas verkligen inte att jag har blivit lurad men man vet ju aldrig. Hur irriterande är det inte att man alltid tänker det bästa om allt och alla, oftast, så irriterande!

Gillar
Kommentarer



